Ιστορική νίκη για Dacia στο Ράλι Μαρόκου – Έκανε το 1-2 με Al-Attiyah και Loeb

Για πρώτη φορά ως κατασκευαστής η Dacia πέτυχε μια εμφατική νίκη σε αγώνα rally raid στο Rallye du Maroc με τον Nasser Saleh Al-Attiyah να κερδίζει και τον Sebastien Loeb να βγαίνει δεύτερος.

pornohub
sex videos
mallu sex blonde girlfriend wants to fuck point of view.
Βρείτε μας στο
Ράλι Μαρόκου νίκη Dacia 2024

Η ομάδα Dacia Sandriders πέτυχε ένα εντυπωσιακό ντεμπούτο, σημειώνοντας το 1-2 στο Rallye du Maroc, μετά από 5 ημέρες έντονου ανταγωνισμού και 2.500 χιλιόμετρα διαδρομών.

Η συμμετοχή, που αποδείχθηκε, σε μεγάλο βαθμό, μια καλή δοκιμασία για τη νέα ομάδα και τα Dacia Sandriders με τα βιώσιμα καύσιμα, ολοκληρώθηκε με ένα εντυπωσιακό αποτέλεσμα και νίκη σε αγώνα του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Rally-Raid της FIA.

Μεγαλύτερη σημασία, ωστόσο, είχε το γεγονός ότι το Ράλι του Μαρόκου, αποτέλεσε ιδανικό πεδίο προετοιμασίας για το ερχόμενο Dakar, την επόμενη πρόκληση για την ομάδα των Dacia Sandriders.

Το προβάδισμα πήραν από την αρχή, κερδίζοντας την πρώτη ειδική της ο Nasser Al-Attiyah και ο Edouard Boulanger, εξασφαλίζοντας στη συνέχεια τη νίκη και τον τίτλο του Παγκόσμιου Πρωταθλητή Οδηγών Rally-Raid της FIA για το 2024, βάσει των αποτελεσμάτων με διαφορετικές ομάδες, νωρίτερα μέσα στη χρονιά.

Ο Al-Attiyah, έχει πλέον κατακτήσει τρία παγκόσμια πρωταθλήματα, ενώ η πρώτη θέση στο Ράλι του Μαρόκου, ήταν η έβδομη συνολικά νίκη του στο συγκεκριμένο αγώνα.

Έχοντας κερδίσει τη μεγαλύτερη ειδική της Τετάρτης, μήκους 325 χιλιομέτρων από τη Zagora στη Mengoub, ο Sébastien Loeb και ο Fabian Lurquin ολοκλήρωσαν την Παρασκευή τον αγώνα του Μαρόκου, κερδίζοντας και την 5η ειδική και χαρίζοντας μία θριαμβευτική ημέρα στην ομάδα των Dacia Sandriders. Έχοντας ξεκινήσει από την 4η θέση την τελευταία μέρα, η επίθεση του Loeb τον έφερε δεύτερο στη γενική κατάταξη κάνοντας έτσι το 1-2 για την Dacia.

Οι Al-Attiyah/Boulanger τερμάτισαν πρώτοι με συνολικό χρόνο 14 ώρες, 26 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα, ενώ οι Loeb/Fabian Lurquin ακολούθησαν με πέντε λεπτά και 10 δευτερόλεπτα διαφορά, σχεδόν εννέα λεπτά μπροστά από τους τρίτους Mévius/Baumel με Mini JCW Rally 3.0D.

Οι εργασίες που για την προετοιμασία της ομάδας για το Ντακάρ του 2025 ξεκίνησα και μεσολαβεί ένας μήνας εντατικών δοκιμών πριν η ομάδα των Dacia Sandriders αναχωρήσει, στο τέλος του χρόνου, για τη Μέση Ανατολή, για να αντιμετωπίσει τη μεγαλύτερη πρόκληση στη σύντομη ιστορία της.